28 stycznia obchodzimy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Firefox wprowadziło możliwość ochrony przed śledzeniem 24/h

Nie zatrzymujemy się – wprowadzamy kolejne usprawnienia w Firefoksie, aby działał jeszcze szybciej i sprawniej. Dzięki najnowszej wersji przeglądarki, użytkownicy mają kontrolę nad tym przez kogo i kiedy są śledzeni w sieci.

Podczas przeglądania niektórych stron, często jesteśmy śledzeni przez skrypty, które gromadzą dane o tym, gdzie się znajdujemy i co robimy. Skrypty te mogą pożerać Twoje dane, spowalniać działanie przeglądarki i sprawiać, że widzisz reklamy, które na podstawie Twojej historii przeglądania, sugerują Ci co chciałbyś kupić i zobaczyć.

Zauważyliśmy, że przy włączonej opcji prywatnego przeglądania z ochroną śledzenia, Firefox jest znacznie szybszy niż Chrome, nawet w trybie Incognito. Jak bardzo? Czas załadowania Firefox Quantum jest mniejszy o ponad połowę.

 

Potrzebujesz więcej dowodów? Umieściliśmy dwie przeglądarki obok siebie – z włączoną
i z wyłączoną ochroną śledzenia, aby móc zaobserwować postęp ładowania strony www. Rezultaty znajdziesz w poniższym video:

Uważamy, że jest to dość istotne, dlatego oddzieliliśmy ochronę śledzenia od przeglądania prywatnego. Oznacza to, że możesz ustawić opcję ochrony śledzenia w na cały czas, tylko w przeglądarce prywatnej lub w ogóle.

Oto jak to zrobić:

  1. Kliknij przycisk Menu i wybierz Preferencje.
  2. Kliknij przycisk Prywatność & Bezpieczeństwo po lewej stronie i przejdź do sekcji Ochrona śledzenia.

  1. Wybierz jedną z poniższych opcji:
    1. Zawsze: Zachowaj ochronę śledzenia podczas przeglądania.
    2. Tylko w prywatnych oknach: Włącza ochronę śledzenia tylko wtedy, gdy używasz opcji Incognito.
    3. Nigdy: Wyłącza ochronę śledzenia dla wszystkich miejsc.

Ustawiając opcję Ochrony Śledzenia tak, aby zawsze była włączona, nie będziesz wciąż dostawał przypomnień o tym, że jakiś czas temu oglądałeś dany przedmiot, a dodatkowo, wraz z poprawą czasu ładowania strony, możesz szybko i sprawnie surfować między witrynami.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.